Korzystanie ze strony www.skladogolnorolny.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies.
Aktualności
Odchwaszczanie rzepaku cz.1 Przedsiewne i bezpośrednio po siewie (do 3 dni).
20/08/2014
Aktualności >>

W rzepaku ozimym problemem mogą stać się zarówno chwasty dwuliścienne jak i jednoliścienne w tym samosiewy zbóż. Większość jednak uciążliwych chwastów w rzepaku ozimym to rośliny zimujące takie jak: przytulia czepna, chaber, mak, rumianowate, samosiewy zbóż ozimych. Chwasty te wschodzą i dobrze się korzenią już jesienią i przez cały okres wegetacji mocno konkurują z rośliną uprawną o składniki pokarmowe, wodę, światło oraz przestrzeń. Osłabiony walką rzepak gorzej zimuje.

Mamy bogaty wybór środków do jesiennego zwalczania chwastów. W zależności od substancji aktywnej są one przeznaczone do stosowania przedsiewnego, bezpośrednio po siewie do 3 dni lub później od 4 dni po siewie do nawet 4-8 liści rzepaku.

Co ciekawe rzepak jako jedna z niewielu roślin uprawnych ma opracowane i zarejestrowane różne rozwiązania w postaci mieszanin wielu substancji co sprawia, że jesienne odchwaszczanie rzepaku staje się łatwiejsze i bardziej skuteczne.

Największy wybór mamy wśród preparatów do stosowania bezpośrednio po siewie. W tym duża część z nich musi zostać zastosowana do 3 dni po siewie. Większość z tych preparatów oparta jest na chlomazonie. Należy pamiętać, że substancja ta bez względu czy będziemy ją stosować samą czy w mieszaninach może powodować objawy uszkodzeń w postaci bielenia lub żółknięcia młodych liści rzepaku. To normalna reakcja rośliny na ten związek i po krótkim czasie rośliny się regenerują.

Źródło; Farmer.plWstecz

SKŁAD OGÓLNOROLNY
Maria Wicha
Hurt-Detal-Transport

   ul. Wrocławska 14
       55-311 Kostomłoty

   tel./fax: +48 71 317 02 58
        tel.: +48 71 795 17 95
   skladwicha@op.pl
 

   Zapraszamy:
        Pon. - Pt.: 7.30 - 15.00
        Sob.: 8.00- 14.00